Založ si blog

Aj lietajúci Anjel by rýchlo dolietal

Niektoré veci sú na našom malom Slovensku jedinečné a všetci sme si toho dobre vedomí. Viete, čo tým myslím. Pekné ženy, dobré pivo, krásne hory a neschopnosť sebareflexie u politikov, ak sa náhodou potknú a prevalí sa im korupčný škandál. Veď to poznáme. Sú to také drobné slovenské endemity, ktorých tu máme dostatok nato, aby sme ich exportovali do sveta. Napríklad na ten Západ. Aby nás konečne pochopili. Poprípade by sa mohli aj niečomu priučiť a zlepšiť tak celoplošne úroveň demokracie vo svete.

Zahrajme sa malú hru.

Predstavte si politika, ktorý za peniaze daňových poplatníkov lieta svojim súkromným lietadlo tam, kde to jeho funkcia nevyžaduje, aj na krátke vzdialenosti, ktoré by za normálnych okolností prešiel bez problémov autom. Tento politik nato minie značnú sumu financií a u verejnosti to vyvolá veľké pohoršenie.

(Veď čo je to pár sto tisíc? V dnešnej dobe?)

Nepovedzte mi, na koho ste mysleli. Skúsim hádať.

Je to tento pán?

Ak áno, tak ste uhádli. Tom Price, minister zdravotníctva novej Trumpovej administratívy, včera odstúpil zo svojej funkcie. Rezignoval kvôli svojim „súkromným letom“ za verejné peniaze. Vraj takto minul okolo 1 milióna dolárov.

Niečo mi to pripomína, ale neviem čo.

Regresívne Slovensko

30.09.2017

So záujmom som si na YouTube pozrel diskusiu, ktorú organizovalo v Bratislave nové politické hnutie Progresívne Slovensko (PS). Jej názov bol Nová tvár strednej Európy a moderoval ju náš bezkonkurenčne viac »

Humanitárne beckettovanie

27.08.2017

Po dlhom čase sa mi dostal do rúk Samuel Beckett. V slovenskom vydaní, čo je vždy celkom osviežujúce. Určite nie som jediný, kto má pocit, že tej prekladovej literatúry je u nás stále menej. viac »

Porošenko v OSN

Ukrajinský parlament schválil zákon o reintegrácii Donbasu

18.01.2018 12:21

Nový zákon dáva prezidentovi právomoc vyhlásiť v krajine vojnový stav a armáde umožňuje kedykoľvek a na akýkoľvek čas nasadiť ozbrojené jednotky.

Rajka, pohraničie

Slováci v okolí Rajky majú záujem o rozšírenie vlakovej dopravy do Petržalky

18.01.2018 12:16

Cezhraničné železničné spojenie z Bratislavy do susednej maďarskej Rajky je v prevádzke od 10. decembra 2017.

hasiči, požiar

Hasiči mali vlani najviac výjazdov za 15 rokov

18.01.2018 12:08

V porovnaní s rokom 2016 ide o nárast o 4 390 výjazdov.

parlament, NR SR, politici

Kandidáti na ústavných sudcov bez tajností?

18.01.2018 12:00

Koalícii sa kráti čas na dohodu, ako zmeniť výber nových kandidátov na ústavných sudcov. Pôjde o zložité rokovania, pretože bude potrebné novelizovať ústavu.

Martin Havrlent

"Ako to, že sa súd končí? Neprečítali ste dôkazy, nepriviedli ste svedkov." Georges Jacques Danton

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3
Celková čítanosť: 2666x
Priemerná čítanosť článkov: 889x

Autor blogu

Kategórie