Založ si blog

Aj lietajúci Anjel by rýchlo dolietal

Niektoré veci sú na našom malom Slovensku jedinečné a všetci sme si toho dobre vedomí. Viete, čo tým myslím. Pekné ženy, dobré pivo, krásne hory a neschopnosť sebareflexie u politikov, ak sa náhodou potknú a prevalí sa im korupčný škandál. Veď to poznáme. Sú to také drobné slovenské endemity, ktorých tu máme dostatok nato, aby sme ich exportovali do sveta. Napríklad na ten Západ. Aby nás konečne pochopili. Poprípade by sa mohli aj niečomu priučiť a zlepšiť tak celoplošne úroveň demokracie vo svete.

Zahrajme sa malú hru.

Predstavte si politika, ktorý za peniaze daňových poplatníkov lieta svojim súkromným lietadlo tam, kde to jeho funkcia nevyžaduje, aj na krátke vzdialenosti, ktoré by za normálnych okolností prešiel bez problémov autom. Tento politik nato minie značnú sumu financií a u verejnosti to vyvolá veľké pohoršenie.

(Veď čo je to pár sto tisíc? V dnešnej dobe?)

Nepovedzte mi, na koho ste mysleli. Skúsim hádať.

Je to tento pán?

Ak áno, tak ste uhádli. Tom Price, minister zdravotníctva novej Trumpovej administratívy, včera odstúpil zo svojej funkcie. Rezignoval kvôli svojim “súkromným letom” za verejné peniaze. Vraj takto minul okolo 1 milióna dolárov.

Niečo mi to pripomína, ale neviem čo.

Regresívne Slovensko

30.09.2017

So záujmom som si na YouTube pozrel diskusiu, ktorú organizovalo v Bratislave nové politické hnutie Progresívne Slovensko (PS). Jej názov bol Nová tvár strednej Európy a moderoval ju náš bezkonkurenčne viac »

Humanitárne beckettovanie

27.08.2017

Po dlhom čase sa mi dostal do rúk Samuel Beckett. V slovenskom vydaní, čo je vždy celkom osviežujúce. Určite nie som jediný, kto má pocit, že tej prekladovej literatúry je u nás stále menej. viac »

bonn, klima, konferencia

Klimatická konferencia v Bonne priniesla len mierny pokrok

18.11.2017 14:11

Na summite v Bonne sa utvorila takzvaná aliancia proti uhliu. Zatiaľ sa do nej zapojilo 25 partnerov, štátov i regiónov, ktoré sa zaviazali, že úplne ustúpia od využívania uhlia.

trump

Trump opäť zarazil dovážanie slonoviny z Afriky

18.11.2017 13:40

Trumpov zásah nasledoval iba 24 hodín po kontroverznom povolení.

sýria, idlib

Kto dohliadne na sýrske chemické zbrane?

18.11.2017 12:00

Rusko už desiatykrát vetovalo rezolúciu Bezpečnostnej rady OSN týkajúcu sa Sýrie. Moskovské nie môže viesť k ukončeniu práce misie, ktorá vyšetruje útoky chemickými zbraňami.

voľby do VÚC, Viskupič

Viskupič navrhuje vysielať politickú reklamu aj počas volieb do VÚC

18.11.2017 11:28

"Účelom návrhu zákona je tak zjednotiť právnu úpravu vysielania politickej reklamy a diskusných programov počas volebných kampaní v SR," uvádza poslanec NR SR.

Martin Havrlent

"Ako to, že sa súd končí? Neprečítali ste dôkazy, nepriviedli ste svedkov." Georges Jacques Danton

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3
Celková čítanosť: 2433x
Priemerná čítanosť článkov: 811x

Autor blogu

Kategórie